U nás nejen vše koupíte, ale můžete objednat i s prací

           Nejen profesionální přístup při nákupu fasádních barev, omítek a zateplovacích systémů je u nás samozřejmostí u nás najdete mnohem víc. Poradíme vám s návrhem zateplovacího systému, v případě potřeby u nás můžete objednat projektovou dokumentaci pro rekonstrukci a regeneraci jak bytového tak rodinného domu, rádi vám zdarma vypracujeme cenovou kalkulaci na zateplení a na ostatní stavební práce na klíč a následně profesionálně a rychle provedeme.

            Poradenství je pak pro nás samozřejmostí a kvalita provedení prací nejvyšší prioritou. Při provádění prací věnujeme každému kroku velkou pozornost a to od prvního kroku až po ten poslední. Proto se na těchto stránkách budeme postupně věnovat všem zdánlivě jednoduchým krokům pro kvalitní zateplení.

Příprava podkladu a kotvení zateplovacího systému.

            Bohužel stále se dnes podceňuje příprava podkladu pod kontaktní zateplovací systém a jeho řádné ukotvení, i když i zde je jistý pokrok. Většina firem už alespoň podklad umyje tlakovou vodou a otluče nesoudržné části omítky. Ale této problematice je potřeba věnovat mnohem větší pozornost než zbavit podklad prachu a mastnoty.

            U novostaveb je tato otázka poměrně jednoduchá. Většinou lepíme přímo na nosnou konstrukci a kotvíme dle kotevního plánu. Jediným úskalím může být výběr fasádních hmoždinek a jejich správná kotevní délka. V době kdy jediným kritériem je cena se ale i tady stává, že se kupují ty nejlevnější, bez ohledu na jejich předepsané použití.

            Podle kterých kritérií tedy vybrat správný kotevní prvek? Prvním kritériem je použitá tepelná izolace. Lze ji rozdělit na dvě základní skupiny a to fasádní polystyren a minerální vata. Druhým kritériem je nosná konstrukce, zde se setkáváme cca se čtyřmi základními – plynosilikáty, dutinové cihly (například Protherm), plné cihly a beton. Pro každý materiál jsou jiné fasádní hmoždinky a je dobré toto respektovat. Kotevní hloubka pak závisí na vlastnostech materiálu. U dutinových cihel stačí 25mm, u betonu a zdiva z plných cihel 35mm u plynosilikátu pak alespoň 60mm.

            Správná délka fasádní hmoždinky je pak součet tloušťky tepelného izolantu + 10 mm na lepení + kotevní hloubka. V případě nerovností podkladu a nutnosti použití proměnlivé tloušťky tepelného izolantu je třeba tuto skutečnost respektovat. U rekonstrukce je nutno připočítat ještě tloušťku omítky.

            Příště se budeme věnovat nestandardním postupům pro kotvení, jako je například zateplení již zatepleného domu. Pro poradenství volejte tel.606714527, nebo jakýkoliv dotaz můžete napsat do formuláře na našich stránkách www.zelenausporam-2.cz

 

BASF Stavební hmoty
Česká republika s.r.o.
K Májovu 1244
537 01 Chrudim

Tel.: +420 469 607 111
Fax.: +420 469 607 112
info@fasadnistudio.cz

COPYRIGHT 2012 © Fasádní studio - all rights reserved
Webdesign Estetica s.r.o.

Podmínky použití

Facebook Fasádního studia Kanál Youtube - nová videa
Nejbližší pobočky podle polohy