Rada ohledně nátěru dřevěného obložení chaty?

Dotaz:

Dobrý den,
potřeboval bych poradit ohledně nátěru dřevěného obložení chaty.
Část chaty je natřená bezbarvým, pravděpodobně syntetickým lakem. Místy je lak rozpraskaný (zašedlé dřevo), místy je v silné vrstvě. Chystám se obrousit starý lak a dřevo natřít znovu bezbarvým ( nebo i tmavším) nátěrem. Prosím o radu, jaký nátěr zvolit, abych se po letech vyhnul opětovnému pracnému broušení, aby stačilo jen přetřít a zda je nutné starý "zdravý" lak (např. přesah střechy) obrousit až na dřevo.
Byl by vhodný např. PCI Decotop® HSL na přetření ? Obávám se, že se mi nepodaří lak obrousit dokonale až na dřevo.
Další část je natřena hnědým Luxolem, mám v plánu lehce přebrousit. Také prosím o doporučení vhodné lazury.

Odpověď od odborníka:

Chata renovace

Spolehlivé řešení lze zajistit použitím moderní vysokosušinové lazury PCI Decotop® HSL s výrazným estetickým vzhledem, která již v jednom nátěru vytváří vysoce kvalitní ochrannou nátěrovou vrstvu a její finální efekt povrchové úpravy vykazuje mimořádnou povětrnostní odolnost s výborným vzhledem po dlouhou dobu. Především je velmi vhodný pro renovační nátěry.


Aplikační postup

1.    Dřevo přebruste smirkovým papírem č. 60  Dřevo musí být čisté, suché a zbavené mastnot a nesoudržných nátěrů. V případě mrtvých vláken, brousíme až na vrstvu zdravého dřeva. V případě, že povrch je popraskaný a tvoří silnou vrstvu, musíte tento nátěr celý odstranit a aplikovat nový.
2.    Veškeré praskliny vyspravte opravným přetíratelným tmelem.
3.   Následně doporučujeme povrch ošetřit za pomocí štětce  impregnačním nátěrem PCI Decotop® UWP v souladu s DIN EN 152. Dřevo ponechat impregnací co nejvíce nasát a následně dobře vyschnout.
4.    2x funkční ochrannou tloušťku závěrečného nátěru LAZUROU PCI Decotop® HSL ve středním odstínu, např. odstín kaštan.

Luxol renovace


Nátěr pouze lehce přebrousíme do matova, vyspravíme nerovnosti a  opět obnovíme vrchním nátěrem v požadovaném odstínu.
Spolehlivé řešení lze zajistit použitím středněvrstvé lazury PCI Decotop® SWL, která značně zvýrazňuje kresbu dřeva, poskytuje výborný vzhled, dlouhou zpracovatelnost s vynikajícím rozlivem. Vytváří kvalitní voděodpudivý elastický film s velmi dobrou propustností vodních par. Díky těmto vlastnostem nabízí univerzální použití na veškeré dřevěné povrchy z přírodního dřeva. Především je uživatelsky přívětivá a snadno aplikovatelná.
Hlavní předností této lazury v porovnání s jinými systémy, je vyšší ochranná tloušťka filmu, zabezpečující delší životnost a větší odolnost proti UV záření. V průběhu času dochází vlivem povětrnosti k namáhání lakového filmu, které je doprovázené úbytkem povrchové vrstvy. Snižuje se tak ochranná a estetická funkce nátěru. Tedy rozdílně vysoká tloušťka lakové vrstvy, hraje zásadní roli v životnosti povrchové úpravy dřeva.

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Vaše nejbližší pobočka

Zadejte obec, ulici, kde se nacházíte:

Počasí | Celá ČR

BASF Stavební hmoty
Česká republika s.r.o.
K Májovu 1244
537 01 Chrudim

Tel.: +420 469 607 111
Fax.: +420 469 607 112
info@fasadnistudio.cz

COPYRIGHT 2012 © Fasádní studio - all rights reserved
Webdesign Estetica s.r.o.

Podmínky použití

Facebook Fasádního studia Kanál Youtube - nová videa
Nejbližší pobočky podle polohy