Sanace zdiva poškozeného vlhkostí a vodorozpustnými solemi: 1. díl

91-ukazka_sanace.jpg

Stavby kolem nás jsou neustále namáhány vlhkostí, která pochází z nejrůznějších zdrojů. Déšť stékající po fasádě, ostřikující voda v oblasti soklu nebo říms, povrchová voda, která po terénu stéká k objektu, či vlhkost pronikající ze země.

 

 

Často se pak setkáváme s poruchami a problémy, které tato vlhkost způsobuje. Od vlhkých map, až po růst řas a plísní. Mokré zdivo zároveň špatně izoluje proti chladu, což se podepíše na zvýšených nákladech na vytápění.

Voda nám současně vnáší do objektu soli, které jsou rozpustné ve vodě a společně s ní se dostávají do objektu. Tyto soli jsou pak jedním z hlavních viníků degradací povrchových vrstev. Společně s vodou se dostávají až k povrchu stěn. Voda se postupně odpaří, ale soli na povrchu zůstavají a následně krystalizují. Krystalizací mnohonásobně nabývají na objemu, čímž způsobují odlupování a odpadávání maleb, omítek a někdy i samotného nosného zdiva. 

Naší prioritou by tedy mělo být, udržet vlhkost mimo objekty. K tomu slouží celá řada hydroizolačních opatření (hydroizolační stěrky, injektáže proti vzlínající vlhkosti, sanační omítky apod.). Často je však nutné tato opatření vzájemně zkombinovat a provázat, abychom dosáhli stoprocentní spolehlivosti.

PCI jako technologická jednička na trhu nabízí ucelená sytémová řešení pro sanaci staveb, ať už se jedná o malý rodinný domek či historicky ceněnou stavbu.

Tým našich odborných poradců ve spolupráci s laboratoří provede odběr vzorků ze stavby a vyhodnotí množství vlhkosti a vodorozpustných solí. Následně navrhne optimální způsob sanace objektu zohledňující jak stávající stav, tak i budoucí využití.

Každý objekt je zcela jedinečný a je nutné k němu přistupovat zcela individuálně. Vždy je třeba zvolit takovou metodu, abychom tyto často hodnotné stavby zachovali pro další generace.

 

Systémová řešení PCI:

  • sanační omítkové systémy
  • živičné hydroizolační stěrky
  • minerální hydroizolační stěrky
  • injektáže proti vzlínající vlhkosti

                                

 

 

 

 

V dalším díle našeho nového sanačního seriálu se podrobněji podíváme na první ze systémových řešení PCI. Na sanační omítkové systémy se můžete těšit hned z kraje příštího roku.

Kde nás najdete?

Kde nás najdete?

Vaše nejbližší pobočka

Zadejte obec, ulici, kde se nacházíte:

Počasí | Celá ČR

BASF Stavební hmoty
Česká republika s.r.o.
K Májovu 1244
537 01 Chrudim

Tel.: +420 469 607 111
Fax.: +420 469 607 112
info@fasadnistudio.cz

COPYRIGHT 2012 © Fasádní studio - all rights reserved
Webdesign Estetica s.r.o.

Podmínky použití

Facebook Fasádního studia Kanál Youtube - nová videa
Nejbližší pobočky podle polohy