Jaro je tu! Chtělo by to vymalovat...

91-fotolia_140888955.jpg
Zima nás definitivně opustila a s příchodem jara obvykle vyvstávají myšlenky na změnu.
Co kdybychom letos konečně vymalovali? Také u vás již padla otázka tohoto typu? Vítejte v klubu! Ano, dobře, vymalujeme. Ale jakou barvou? Chtělo by to vzít komplet, ať máme na příštích pár let zase vystaráno.

Probíhá u vás doma rozmluva o výsledných odstínech hladce? Také už se vám stalo, že domů přitáhnete vzorníky barev, ale nikdo není schopen si je s vámi projít? Když pak finální barvy vyberete vy, přijdou rýpalové, že oni by to tedy vybrali jinak? Tak ať si to zkusí!

Pokud zůstane výběr vhodných odstínů zase na vás, držte se pár základních pravidel a neuděláte chybu!

1)      Nepodléhejte módním výstřelkům tak snadno

Líbilo by se vám mít obývák mentolový, dětský pokojíček fosforově zelený a koupelnu červenou? Možná ano, ale jak dlouho? Nepodléhejte líbivosti odstínů, které zůstanou v kurzu jen pár měsíců, tak snadno, pokud se nechystáte příští rok malovat znovu. Samozřejmě i s výraznějšími barvami lze pracovat vkusně. Když zvolíte jednu nebo dvě barvy, které oživí váš interiér, například růžovou, snažte se, aby nepůsobila příliš vulgárně. Musíte se s ní cítit ve svém domově příjemně.

2)      Sjednocujte

Tak, jak na váš byt či dům působí použití jednoho dekoru podlahy, dokáže stejná barva na stěnách sjednotit a provzdušnit prostor. Mnoho lidí nedá dopustit na čistotu bílé, ale můžete vyzkoušet také šedou nebo béžovou. Není podmínkou, abyste měli všechny stěny i podlahy stejné. Jde hlavně o to udržet jednotnou linku, která protká celý interiér.

 

3)      Vyhrajte si s doplňky

To, že budete mít skoro všechny stěny stejné, neznamená, že vaše bydlení bude nudné. Pokud svůj interiér oživíte neotřelými i osobními doplňky, kterými můžou být například barevné ručníky v koupelně, designový koberec, polštářky, přehozy a deky, suvenýry z cest nebo nádobí v kuchyni. Nic vám nebrání vybrat si jednu stěnu v místnosti a vymalovat ji jinou barvou, zvýraznit tapetou nebo obrazem či fotkami. Důležité je, aby vám v přítomnosti vybraných odstínů bylo příjemně. Stálicemi v „doplňkových" barvách jsou zelená či modrá.

I když je vždy lepší vidět barvy, kterými si chcete vymalovat svůj byt či dům na vlastní oči, předvýběr je možné udělat v online vzorníku a poté navštívit to nejbližší z našich Fasádních studií. Ano, teorie by šla každému a teď s chutí do toho!

 

Fotogalerie

BASF Stavební hmoty
Česká republika s.r.o.
K Májovu 1244
537 01 Chrudim

Tel.: +420 469 607 111
Fax.: +420 469 607 112
info@fasadnistudio.cz

COPYRIGHT 2012 © Fasádní studio - all rights reserved
Webdesign Estetica s.r.o.

Podmínky použití

Facebook Fasádního studia Kanál Youtube - nová videa
Nejbližší pobočky podle polohy