Okouzlující klasika! Odstíny šedi, které neomrzí

91-fotolia_108679639.jpg
Jak na vás působí odstíny šedi? Jedna z nejoblíbenějších barev, která vévodí názvu bestselleru i jeho filmovému zpracování ‚Padesát odstínů šedi', jehož pokračování ovládlo všechny kinosály, dostane i vás.

Pusťte si domů klasiku, která nikdy neztrácí půvab a současně si uchovává špetku tajemna. Ne náhodou je šedá považována za nadčasovou barvu, která je jak praktická, tak úchvatná.

Odbornice na barvy Leatrice Eiseman ve své knize ‚Colours for Your Every Mood' (‚Barva pro každou vaši náladu') poukazuje na to, že šedá představuje v první řadě odolnost a dlouhověkost, která plyne ze spojení odstínů žuly, štěrku a kamene. Stačí se podívat na antické chrámy a sloupy, které odolávají působení času. Barevná škála šedé nám tedy nejčastěji evokuje nadčasovou a spolehlivost. Existuje snad někdo, kdo by nechtěl svůj interiér učinit nadčasovým?

Pokud nepovažujete kombinování barev za svou silnou stránku, šedou budete milovat. Ať ji spojíte s jakýmkoli odstínem, nikdy neuděláte chybu. Například pastelové odstíny vedle šedé nádherně vyniknou a svým způsobem dospějí. Pokud zkombinujete výraznou černobílou kombinaci s odstíny šedé, pozvednete ji na vyšší luxusnější úroveň.

Ne nadarmo se říká, že šedá je barvou intelektu. Ve spojení s hloubavou a přemýšlivou šedou kůrou mozkovou můžou odstíny šedé symbolizovat hledání pravdy a moudrosti, ale také vědy a techniky.

Ačkoli se šedá barva často neocitá na výsluní módní pozornosti, spatřujeme v ní známku kvality, stability a kultivovanosti. Upoutala tato vážná, elegantní a šik barva vaši pozornost? Inspiraci, jak ji zasadit svého interiéru, naleznete v naší fotogalerii.

 

Fotogalerie

BASF Stavební hmoty
Česká republika s.r.o.
K Májovu 1244
537 01 Chrudim

Tel.: +420 469 607 111
Fax.: +420 469 607 112
info@fasadnistudio.cz

COPYRIGHT 2012 © Fasádní studio - all rights reserved
Webdesign Estetica s.r.o.

Podmínky použití

Facebook Fasádního studia Kanál Youtube - nová videa
Nejbližší pobočky podle polohy